ثبت نام در کارسوق زیست فناوری (گروهی)- ویژه مدیران مدارس

 • مدیر فرهیخته

  با سلام

  همانطور که مستحضرید توجه ویژه به علم و فناوری از مهمترین عوامل پیشرفت کشورها و ابزار جدی رقابت در عرصه های بین المللی است که مسائلی همچون حضور سازنده، فعال و پیشرو و کسب آمادگی برای رهبری نهضت تولید علم در گرو آن می باشد.

  بر این اساس اسناد بالادستی همچون سیاست های کلی علم و فناوری، نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین شده­ اند. تاکید بر مقوله پژوهش و تقویت روحیه پژوهشگری به عنوان یکی از موضوعات مهم در این اسناد مورد توجه قرار گرفته است.

  «مرکز خلاقیت موسسه علمی آینده­ سازان» همسو با رویکردهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه راه سند تحول، به منظور تقویت رویکرد “آموزش پژوهش محور” و نیز شناسایی، پرورش و هدایت دانش آموزان به سوی شناخت بهتر «رشته های اولویت دار علم و فناوری در کشور» فعالیت می­ کند. در این راستا این مرکز آموزش­ های تولید ایده خلاق در زیست فناوری را در برنامۀ خود قرار داده است.

  این آموزش ­ها فرصتی هستند تا دانش آموزان با علوم و فناوری های گوناگون آشنا شده و روش ­های ایده­ پردازی خلاق و پژوهش را تمرین کنند.

  این حرکت می تواند در چارچوب سند ملی زیست فناوری جمهوری اسلامی ایران و مفاد آیین نامه”نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه در مدارس دولتی” به شماره 209651 مورخ 20/10/1393 و در قالب “برنامه ویژه مدارس” در سراسر کشور اجرا گردد. از نتایج این برنامه آشنایی دانش آموزان از طريق انجام كار عملی و آزمايشگاهی با رشته زيست فناوری است، به ­طوری که در انتخاب رشته خود با ديد بازتری عمل كنند تا از این طریق گرایش به تحصیل در دیگر رشته­ های علوم تجربی غیر از پزشکی گسترش یابد.

  برای رسیدن به این هدف اجرای برنامه­اي تحت عنوان «کارسوق ایده خلاق در زیست فناوری» پیش بینی شده است. در کارسوق زیست فناوری آینده سازان سعی می­ شود تا علاوه بر انتقال دانش از طریق انجام کار عملی، با اجرای یک بازی مرتبط با علم ژنتیک، محیطی جذاب و خاطره انگیز برای دانش آموزان فراهم شود.

  قابل ذکر است کارسوق جایگزینی برای واژه‌ی workshop و به معنی یک دورۀ آموزشی کوتاه‌مدت دربارۀ موضوعی خاص است. برنامه‌های کارسوق‌ معمولاً شامل جلسات گفت‌وگو، آزمایش، بحث، کارگاه‌های عملی، مسابقه و سایر روش‌های متنوع آموزشی می­باشد.

  .

    

  .

   

   

  / طراحی سایت توسط مهندس میلاد مقصودی 

 • مکان: مدارس منتخب مناطق ۲۲ گانه تهران                                     زمان برگزاری: فروردین و اردیبهشت ۹۸
  /فرصت ثبت نام تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شد/

 • امید است با درایت و حسن توجه مدیران مدارس، دانش آموزان بیشترین بهره را از این برنامه علمی کسب نمایند.

  در این راستا مرکز خلاقیت آینده­سازان آماده است تا برای هرچه بهتر برگزار شدن فعالیتهای علمی خود تعامل سازنده با مدیران مدارس به عمل آورد. لذا خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی مناسب به دانش آموزان، نسبت به هدایت دانش آموزان جهت ثبت نام در پورتال موسسه علمی آینده سازان “ثبت نام آنلاین” اقدام نمایند.

  .

  .

 • مدیر محترم : جهت ثبت نام گروهی دانش آموزان خود در این کارسوق مراحل زیر را گام به گام طی نمایید :

  1- ابتدا در یک اکسل مطابق این نمونه مشخصات دانش آموزان خود را تکمیل نمایید.

  2- فرم زیر که شامل مشخصات خود شما می باشد را پر نمایید و فایل اکسل مرحله اول را بارگزاری نمایید و روی دکمه ارسال کلیک کنید تا پیامی برای شما ظاهر شود.

  3- برای ثبت نام نهایی روی دکمه پرداخت آنلاین کلیک نمایید.

  قابل ذکر است در پرداخت آنلاین برای هر دانش آموز مبلغ 55 هزار تومان باید پرداخت نمایید.

  ثبت نام یک دانش آموز

  ثبت نام بیش از یک دانش آموز ( گروهی)- به ازای ثبت نام هر دانش آموز مبلغ 55 هزار تومان 

  ظرفیت : 15 نفر

  مبلغ نهایی پرداخت: هردانش آموز * 55 هزار تومان